19 Mayıs Kompozisyonları

Atatürk ve 19 Mayıs konulu yazılmış en güzel 19 Mayıs kompozisyonu.

Atatürk’ü Sevmek Ülkemizi Sevmektir

Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile İstanbul’dan hareket ederek Samsun’a geldiği gün olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Milli Mücadelemizin başlangıç tarihi olması sebebiyle oldukça önemlidir.

Bu tarih ile birlikte kendi makus talihini tersine döndürmeyi başaran Türk milleti, Büyük Önderi Atatürk ile ne kadar gurur duysa azdır.

Bir özgürlük ve bağımsızlık aşığı olan Atatürk’ün milleti ile birlikte yok olma tehlikesini göze alarak başlattığı ulusal şahlanış, düşmanların ülkemizden kovulması ile nihayet arzu edilen sonuçla neticelenmiş, bizler bu günlere o günlerin çileli yıllarını yaşayan aziz milletimiz sayesinde gelmişizdir.

Binlerce şehit vererek büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini bizlere emanet eden Atatürk’e ve milletimize layık olmak bizlerin her şeyden evvel en büyük görevi olmalıdır.

Bizler, millet iradesini esas olan ve ülkemizin yönetim şekli olan cumhuriyete sahip çıkarak, Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında her zamankinden daha da ileriye gitmenin azim ve kararlılığı içerisinde olmalı, teknolojiden en üst seviyede faydalanarak ülkemizi ileri ülkeler seviyesine çıkarmalıyız.

Atatürk, doğum günüm dediği 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etmekle, bizlere duyduğu güveni en güzel şekilde ifade etmiş, bağımsız ve özgür bir ülke olan devletimizin ilelebet bağımsız kalması için bizlere düşen görevleri Gençliğe Hitabesinde bir bir sıralamıştır. Her Türk genci Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okumak, anlamak ve tatbik etmekle üzerine düşen görevi zaten yerine getirecek, kendisine duyulan güveni böylelikle boşa çıkarmayacaktır.

Atatürk’e layık olmanın, ülkemize layık olmak olduğunu; Atatürk’ü sevmenin, ülkemizi sevmek olduğunu sakın aklımızdan çıkarmayalım.

Birkan Soylu

19 Mayıs Kompozisyonları

Diğer 19 Mayıs ile ilgili kompozisyon örnekleri sayfası.

Etiketler: 19 mayıs ile ilgili kompozisyon, 19 mayıs kompozisyon, 19 mayıs kompozisyon örnekleri,
Eklenme: 13.05.2011
Okunma: 11200

Yorumlar

banu - 6 Mayıs 2014, Salı 22:14
Mustafa kemal atatürkün doğum günüm diyerek türk geçliğine armağan etmiş olduğu 19 mayıs atatürkü anma gençlik ve spor bayramını biz türk gençliğine yakışacak bir şekilde çoşku ve heyecanla kutlamaya hazırlanıyoruz. Atatürkü sevmek ülkemizi sevmek adlı kompozisyonda bu mutlu günde okunması gereken çok güzel bir yazı.
orhan - 1 Mayıs 2013, Çarşamba 12:54
Atatürk ve 19 mayıs bayramı ile ilgili hazırlanmış kısa ve mükemmel ifade edilmiş bu yazı makalesini bende çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum. 19 mayıs gençlik ve spor bayramı milletimize kutlu olsun.
gülçin gülay - 9 Mayıs 2012, Çarşamba 23:04
19 mayıs 1919 kompozisyon hakkında süper yazı yazarak Atatürk ve 19 mayıs konusunu güzel bir şekilde izah etmişsiniz
Kemal - 28 Nisan 2012, Cumartesi 14:17
19 mayıs kompozisyonunuz çok güzel olmuş. Atatürk ve 19 Mayıs kompozisyonları ile vatanımızın kıymetini güzel ifade etmişsiniz.
Gamze - 18 Mayıs 2011, Çarşamba 17:04
19 mayısla ilgili kompozisyonlar yazmış olmanız sizin bir Atatürk ve vatan sevdalısı olduğunuzu ispatlıyor
Huriye - 18 Mayıs 2011, Çarşamba 16:57
Atatürkü ve vatan sevgisini anlatan 19 mayısla ilgili kompozisyon yazısı için sizi kutluyorum.
Türker Yener - 15 Mayıs 2011, Pazar 16:44
Atatürkün Samsuna çıkışını anlatan ve milli mücadelenin hangi şartlarda geliştiğini belirten 19 mayıs kompozisyonu ile ilgili yazılan bu makalenin tüm Türk gençliği tarafından beğenilerek okunacağına eminim.
ali - 14 Mayıs 2011, Cumartesi 14:53
19 mayısın anlam ve önemi ile ilgili kompozisyon tam istenilen kalite ve imla kurallarına uygun hazırlanmış
gürkan - 13 Mayıs 2011, Cuma 16:57
en güzel 19 mayıs kompozisyonu bence bu kompozisyon yazısı
Aslı Görgün - 13 Mayıs 2011, Cuma 15:25
19 mayıs kompozisyon yarışması için hazırlanmış en güzel 19 mayıs kompozisyonu olduğundan hiç şüphem yok.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası