19 Mayıs Bayramı ile ilgili kısa yazı

19 Mayıs Bayramı ile ilgili kısa yazı, 19 mayıs ile ilgili kısa yazı özeti, 19 mayıs bayramı ile ilgili özet bilgi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili kısa özet yazı, Bayramı anlatan en iyi yazılardan biri, 19 mayıs yazılarından bir makale, kısa bayram yazısı özeti, 19 Mayıs ile ilgili kısa bilgi, 19 Mayıs günü kutlamaları hakkında kısa bilgi, 19 mayıs nasıl ve ne zaman bayram oldu, 19 mayıs gününün bayram olarak kutlanması hakkında yazı.

Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsuna çıktı. Milli Mücadele’nin bir an evvel başlaması için büyük gayret gösterdi. Sonunda düşman yurttan atıldı. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu ve ilk Cumhurbaşkanı oldu.

Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olarak kabul edilen 19 Mayıs günü milletimiz için önemli bir gündür. İlk önceleri Samsun’da düzenlenen törenlerle kutlanan 19 Mayıs günü, mahalli bir kutlamadan öteye gitmiyordu. Buna rağmen 19 Mayıs günü her yıl Samsun’da büyük bir coşku içinde kutlanmaya devam ediyordu.

Büyük Önder Atatürk, 19 Mayıs gösterilerini ölümünden altı ay kadar önce, Ankara’da 19 Mayıs Stadyumu’nda son kez izledi. Türk gençliğine ve Türk sporculuğuna bugünün tahsis edilmesini istedi. Böylelikle, 20 Haziran 1938’de, Mayıs’ın 19’uncu günü, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kabul edildi. 7 Mart 1981’de de adına “Atatürk’ü Anma” eklenerek “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” oldu.

Samsun halkının beklentisi ve isteği kadar, “Atatürk’ün özel ilgisi” de bu günün milli bayramlarımız arasında yer almasını sağladı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı her yıl coşku içinde kutladığımız milli bir bayramımızdır.

Etiketler: 19 mayıs kısa yazı, 19 mayıs bayramı özet yazı, 19 mayıs bayram hakkında kısaca bilgi, 19 mayıs ile ilgili kısa yazı,
Eklenme: 28.09.2016
Okunma: 378

Yorumlar

mert bozkurt - 18 Mayıs 2017, Perşembe 15:55
Büyük önder Atatürk`ün Türk gençliğine bırakmış olduğu en büyük armağan 19 Mayıs bayramıdır.19 Mayıs bayramının kısa ve özet bir şekilde yazılmış olması benim bu bayramı anlamama çok yardımcı oldu.Her yıl 19 Mayıs bayramı sevgi ve coşku ile kutlanmaktadır
Kumru Mercan - 18 Mayıs 2017, Perşembe 12:27
19 mayıs ile ilgili kısa yazılar yazalım. Bu yazı 19 mayıs bayramı ile ilgili örnek bir yazı.
Gündoğan - 28 Eylül 2016, Çarşamba 15:15
19 mayısla ilgili kısa özet yazılar yazalım. Bu yazıları bayramda okuyalım. Herkese bilgiler verelim. Atatürk ve 19 Mayıs konulu yazılar bu konu ile ilgili bilgi edinmemizi sağlıyor. 19 mayıs günü ile ilgili kısa yazı makalesinin bir çok ilde ve ilçede yapılacak törenlerde okunacağını düşünüyorum. Bu bayram Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiş bir bayramdır.
Oğuz Bahçeci - 28 Eylül 2016, Çarşamba 15:12
19 mayıs bayramı yazıları işte buradaki gibi kısa bilgi şeklinde olsun. 19 mayıs bayramını böyle güzel anlatan yazılara her zaman ihtiyacımız vardır. Atatürk bu bayramı bizlere armağan etmiştir.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası