Örnek En Güzel 19 Mayıs Bayramı Konuşma Metni

Örnek En Güzel 19 Mayıs Bayramı Konuşma Metni

19 Mayıs Bayramı için hazırlanmış en güzel konuşma metni. Müdür, müdür yardımcıları ve idareciler tarafından okunan bayram metni. 19 Mayıs metni. Bayram için metin. On dokuz bayramı konuşma yazısı. Bayramda okunan en iyi konuşma metinlerinden biri. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konuşma Metni. Örnek yazı.

Sayın...

Bugün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının ..... yıldönümü. Sözlerime, burada toplanmış bulunan büyük- küçük herkesi en derin sevgi ve saygılarımla selamlayarak başlamak istiyorum. Hepiniz hoş geldiniz…

Hiç şüphe yok ki, burada bulunan herkes, 19 Mayıs 1919 tarihinin Türk milleti için neler ifade ettiğini çok iyi biliyor. Yine de her yıl büyük bir heyecan ve coşku içerisinde kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın bizler için ne kadar önemli olduğu hakkında bende birkaç söz söylemek istiyorum.

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihi olmakla birlikte; yeni çağdaş Türk devletinin de adeta habercisi olmuştur.

Büyük Önder Atatürk, Milli Mücadele’nin verildiği yıllarda bile, ilerde kurulacak olan yeni devletin tek sahibinin millet olması gerektiği inancını her zaman sıcak tutmuştur. Millet egemenliğinin esas alınması gerektiğini her fırsatta dile getiren Atatürk, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini bu esaslar altında atmış, Türk milletinin çağdaş bir toplum haline gelmesini sağlamıştır.

Sevgili gençler;

Bildiğiniz üzere; Atatürk, kurduğu Cumhuriyeti sizlere emanet etmiş, sizlerden devletimiz ve milletimiz adına çok şeyler beklediğini birçok kez dile getirmiştir. Sizlerde bu güvene layık olabilmek adına her zaman ki gibi çok çalışıyor, ülkenizi ve milletinizi çok seviyorsunuz. Bu sevgi ve bağlılığınız sayesinde, Atatürk’ün de dediği gibi, “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Unutmayınız ki: her yıl 19 Mayıs’ta, Samsun’dan yola çıkarılan ve Ankara’ya getirilen bayrağımız, rengini, siz Türk evlatlarının damarlarındaki asil kandan almaktadır.

Sözlerime burada son verirken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı en samimi duygularımla kutlar, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.

Birkan Soylu

Örnek en güzel 19 Mayıs Bayramı konuşma metni.

Etiketler: en güzel 19 mayıs bayramı konuşma metni, 19 mayıs bayramı metni,
Eklenme: 13.09.2016
Okunma: 339

Yorumlar

Selda - 19 Mayıs 2017, Cuma 16:02
19 Mayıs bayramında gençliği bilgilendirecek en güzel konuşma metni olarak bunu beğendim.Örnek yazılmış bir metin.
İlhan Altunkayalı - 14 Eylül 2016, Çarşamba 15:11
Yazılar arasında örnek en güzel 19 mayıs bayramı konuşma metni olabilir. Bu metin 19 mayıs bayramında okunacak iyi bir metin. Örnek bir yazı olarak değerlendirilmeli.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası