Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan şiir

Mustafa Kemal Atatürkü anlatan şiir. Atatürk şiirleri arasında olan en özel şiirlerden biri. Atatürk ile ilgili 4 kıtalık şiir. Atatürk’ün ülkesi ve milleti için yaptıklarını anlatan “Atatürk” adlı kısa şiir. Atatürk ve ailesini anlatan dört kıta yeni şiir. 2014 Atatürk şiirleri.

Atatürk

1881’de
Doğdu Selanik’te.
Babası Ali Rıza,
Annesi Zübeyde.

Gittiği okulları,
Bitirdi birincilikle.
O sağlam kişiliğini,
Yansıttı askerliğine.

Ülkesinin uğruna,
Savaştı cephelerde,
Düşmanı yurttan attı,
Milletiyle birlikte.

Kurdu cumhuriyeti,
Öğretti ilkeleri,
Taşıdı çağdaşlığa,
Yeni Türk Devleti’ni.

Birkan Soylu

Atatürk isimli en yeni kısa şiir. 2014 Atatürk şiirleri.

<< Önceki Şiir - Sonraki Şiir >>

Etiketler: mustafa kemal atatürkü anlatan şiir, atatürk hakkında şiir, atatürk konulu şiir,
Eklenme: 02.04.2014
Okunma: 12365

Yorumlar

Onur Çetince - 12 Eylül 2014, Cuma 21:11
Atatürk şiirleri benim için çok kıymetli şiirlerdir.
Muazzez Cesur - 15 Ağustos 2014, Cuma 23:53
Gazimizi anlatan tüm şiirleri anlamlı buluyorum. Buradaki şiir de Atatürkü gayet iyi anlatmış. Şair Atatürkün doğumundan yapmış olduğu hizmetlere kadar her şeyi dört kıta da kaleme almış.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası