Atatürkün insan sevgisi ile ilgili yazı

Atatürk’ün insan sevgisi ile ilgili yazı. Kısaca Atatürk’ün insan sevgisi.

Atatürk, insanlarla iletişim kurmayı ve onları dinlemeyi çok seven bir insandı. Gittiği her yerde halk ile sohbet eder, özellikle çocuklar ve yaşlılarla yakından ilgilenirdi. Yardıma muhtaç olanların sorunlarının bir an evvel çözülmesini ister, bu konuda talimatlar verirdi. Fakat hiç bir kimseye ayrıcalık tanımaz, herkese eşit mesafede dururdu.

O, insanları insan olduğu için sever ve büyük değer verirdi. Kurtuluş Savaşı sırasında bile esir düşman askerlerine iyi davranılmasını emretmiş, onların her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamıştır. Bu yüzden sadece yurt içinde değil yurt dışında da her milletin sevdiği ve saydığı bir devlet adamı olmuştur.

Atatürk’ün insan sevgisi ve tüm insanlığa verdiği değer, tüm dünya milletlerine örnek teşkil edebilecek bir düzeydedir. (Atatürkün insan sevgisi ile ilgili kısa yazı)

Etiketler: atatürkün insan sevgisi, atatürk insan sevgisi yazısı,
Eklenme: 31.12.2013
Okunma: 9410

Yorumlar

yılmaz durukan - 12 Ocak 2014, Pazar 14:41
atatürkün insan sevgisi kısaca güzel yazılmış. atatürk insan sevgisi olan ve insanları kırmayan büyük bir devlet adamıdır. atatürk insan sevgisi yüksek olan bir kişiliğe sahipti.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası