4 Kıta Atatürk Şiiri

4 Kıta Atatürk Şiiri. Atatürk’ü anlatan 4 kıtalık şiir. Türk gençliğinin Atatürk’e olan bağlılığını anlatan Atatürk Gençleriyiz adlı 4 kıta şiir. Dört kıtalık Atatürk şiirleri arasında bulunan Atatürk Gençleriyiz isimli şiir.

Atatürk Gençleriyiz

İlkeleri ezberleyen,
Yeniliği benimseyen,
Durmadan ilerleyen,
Atatürk gençleriyiz.

Özgürce düşünen,
Düşüncesini söyleyen,
Demokrasiyi seven,
Atatürk gençleriyiz.

Ülkesini yücelten,
Milletiyle övünen,
Çok çalışıp üreten,
Atatürk gençleriyiz.

Küçüklerini seven,
Büyüklerini sayan,
Ecdadını tanıyan,
Atatürk gençleriyiz.

Birkan SOYLU
4 kıta Atatürk şiiri.

<< Önceki Şiir - Sonraki Şiir >>

Etiketler: 4 kıta atatürk ile ilgili şiir, atatürk gençleriyiz, dört kıtalık atatürk şiiri, atatürk gençleriyiz şiiri,
Eklenme: 17.09.2013
Okunma: 24224

Yorumlar

Yeliz Turan - 9 Ocak 2014, Perşembe 21:01
Atatürk gençleriyiz adlı 4 kıtalık şiiri çok beğenerek okudum. Her mısrasında vatanına ve milletine sahip çıkan Türk gençliğinden bahsedilmiş.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası