Atatürk’ün öğretmene verdiği önem ile ilgili şiir

Atatürk’ün öğretmene verdiği değer ile ilgili şiir, Atatürk ve öğretmen konulu şiir. Atatürkün öğretmene verdiği önem ile ilgili şiir.

Atatürk ve Öğretmen

Bir gün Atatürk gelir,
Bir sınıfta derse girer.
Memnun olur sevinir,
Öğretmen ve öğrenciler.

Gazi, hiç ses çıkarmadan,
Dinler dersi konuşmadan.
Etkilenir öğretmenin,
İşine verdiği önemden.

“İşte budur” der, etrafına,
“Budur olması gereken”
“Cumhurbaşkanı bile sınıfta,
Sonra gelir öğretmenden.”

Birkan Soylu

Atatürk ve Öğretmen isimli şiir.

<< Önceki Şiir - Sonraki Şiir >>

Etiketler: atatürk ve öğretmen şiiri, atatürk ve öğretmen hakkında şiir, atatürk ve öğretmen şiir,
Eklenme: 07.04.2013
Okunma: 7876

Yorumlar

Giray - 19 Temmuz 2013, Cuma 19:12
Atatürk Şiirleri çok güzel sözlerden meydana geliyor. Her bir satırında büyük önder Atatürk övgü ve sevgiyle anlatılıyor.
Zeynep Göktaş - 7 Nisan 2013, Pazar 14:59
Öğretmenlik mesleğine büyük saygı duyan Atatürke şükranlarımı sunuyorum. Öğretmen Atatürk ile değil dersiyle ilgilenmiş dersine büyük önem vererek Atatürkün takdirini kazanmıştır.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Güvenlik
Telif Hakkı Sitemizdeki konular diğer siteler tarafından kullanılmak isteniyorsa, ilgili sayfaya link verilmesi koşulu ile kullanılabilir. Link verilmeden ve kaynak gösterilmeden her hangi bir yazı yada içerik bilgisinin alınarak web sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin içeriği internet üzerinden sürekli olarak kontrol edilmekte olup, telif hakkı ihlalinde bulunanlar hakkında gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Bununla birlikte, sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ataturkdevrimleri@hotmail.com iletişim adresimizden bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır. www.ataturkdevrimleri.com En Büyük Atatürk Sitesi - Site Haritası